Mistrz „Radosnych sześcianów”

W środę 31 maja uczniowie klas czwartych i piątych, a w poniedziałek 5 czerwca uczniowie klas szóstych przystąpili do rywalizacji o miano mistrza w układaniu puzzli, tzw. „radosnych sześcianów”.
Uczniowie układali dla każdego, wybranego przez jury koloru puzzli, dwie wersje – wkładali puzzle do ramki oraz układali kostki sześcienne. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i cierpliwością, dzielnie zmagali się z otrzymanymi elementami. Nauczyciele matematyki z podziwem patrzyli na wszystkich uczestników i gratulowali im uzyskanych wyników.

Zwyciężyli:

– w kategorii klas IV

I miejsce – Weronika Zębala 4a
II miejsce – Mateusz Malinowski 4b

III miejsce – Natalia Ratoń 4a

– w kategorii klas V

I miejsce – Iga Szumilas 5b
II miejsce – Patrycja Jastrzębska 5a

III miejsce – Milena Ziółkowska 5b

– w kategorii klas VI

I miejsce – Julia Krzyżak 6a
II miejsce – Paweł Jakóbski 6c

III miejsce – Piotr Kuźma 6c

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. Zmagania będą na pewno jeszcze bardziej emocjonujące, bo uczniowie klas czwartych już rozpoczęli przygotowania. Na ostatnim ze zdjęć widać, jak na zajęciach Koła Matematycznego układają coraz trudniejsze kompozycje.