Akcja „Lato w szkole” 2017

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji w ramach akcji „Lato w szkole 2017” odbyły się dla uczniów zajęcia sportowe, terenowo – rekreacyjne oraz zajęcia tematyczne w muzeach. Podobnie jak w poprzednich edycjach był basen, ścianka wspinaczkowa i kręgle. Po raz pierwszy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach plenerowych do Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego oraz do Lasku Wolskiego, gdzie znajduje się Kopiec Piłsudskiego i ZOO. Odkrywanie walorów przyrodniczo-turystycznych Krakowa sprawiło dzieciom wiele radości, w szczególności pobyt w ZOO. Bardzo interesujące okazały się zajęcia w muzeach. Spotkanie w Muzeum Manggha z kulturą Japonii i poznawanie tajników pisma na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów. Na zakończenie zajęć była niespodzianka – smakowita pizza!

Pomimo licznych burz w tym okresie, podczas wyjść dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor uczestników. Wśród wielu różnorodnych atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zapraszam do udziału w kolejnych edycjach zajęć!

Elżbieta Papaj, kierownik akcji „Lato w szkole 2017”.