W jesiennej zadumie …

25 października 2017 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, klasa VII a  udała się na spacer po najstarszej  nekropolii  Krakowa – Cmentarzu  Rakowickim. Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca, zobaczyli tablicę upamiętniającą pierwszą pochowaną  na cmentarzu osobę – Apolonię  z Lubowieckich Bursikową, a także odwiedzili groby znanych krakowian: rodziców Jana Pawła II oraz tych mieszkańców, którzy znacząco  zasłużyli się dla naszego miasta i dlatego zostali pochowani w najbardziej znakomitym  miejscu cmentarza – Alei Zasłużonych. Były to między innymi groby: Marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego, Jerzego Bińczyckiego. Po wyjściu z Alei Zasłużonych, uczniowie odwiedzili miejsca wiecznego spoczynku: Tadeusza Kantora, Wisławy Szymborskiej, Jana Matejki, Heleny Modrzejewskiej  oraz niedawno zmarłego Zbigniewa Wodeckiego. Nikt nie zapomniał o żołnierzach, którzy spoczywają na Cmentarzu Rakowickim.  Uczniowie zapalili znicze, jako wyraz hołdu i pamięci.
Wszystkim towarzyszył podniosły nastrój i zaduma. Była to wspaniała lekcja historii  i szacunku dla zmarłych.