Szkolne kółko chemiczne kl 7

Od października w naszej szkole działalność rozpoczęło szkolne kółko chemiczne dla klas siódmych, prowadzone przez Panią Joannę Opozdę. W związku z dużą liczbą chętnych, zajęcia odbywają się cyklicznie w trzech turach.

Celem zajęć jest:

• pogłębianie wiedzy na temat procesów zachodzących w otaczającym świecie,
  • rozbudzanie zainteresowania chemią,
  • właściwe planowanie i wykorzystywanie doświadczeń chemicznych,
  • bezpieczne posługiwanie się substancjami chemicznymi,
  • rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy są zainteresowani naukami przyrodniczymi i chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć umiejętność swobodnego przeprowadzania i planowania doświadczeń chemicznych.

Na zajęciach w październiku młodzież z klas 7a, 7b i 7c przypomniała sobie zasady BHP i regulamin pracowni chemicznej, a następnie z zapałem i uśmiechem na ustach  przeprowadziła dwa eksperymenty. Niemałe emocje wzbudziły „wybuch wulkanu” oraz napełnianie balona bez użycia pompki i ust 🙂

W wyniku doświadczeń młodzi naukowcy obserwowali objawy reakcji endoenergetycznej oraz otrzymali dwutlenek węgla, który następnie badali pod względem właściwości fizycznych i chemicznych.