„Morze jest głębokie i szerokie…”- wspomnienia z zielonej szkoły

2 kwietnia br. późnym popołudniem, klasa Va wraz z opiekunami wyjechała na zieloną szkołę do Międzyzdrojów.

Trudy i niewygody czternastogodzinnej podróży pociągiem, wynagrodziła nam piękna, wręcz letnia pogoda, niesamowity urok otaczającej nas przyrody Wolińskiego Parku Narodowego i mnóstwo atrakcji, które czekały na uczestników wycieczki.

W czasie zielonej szkoły piątoklasiści mieli okazję choć przez chwilę poczuć się:

• mieszkańcami średniowiecznej osady, uczestnicząc aktywnie w zajęciach warsztatowych i grze terenowej „Szukamy zaginionych bogów” w Skansenie Słowian i Wikingów w Wolnie,
  • żołnierzami podczas musztry i zwiedzania Podziemnego Miasta,

• studentami biorącymi udział w praktycznych zajęciach z przyrody prowadzonych  przez pracownika naukowego w Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego,

• a przede wszystkim plażowiczami, wypoczywającymi na najsłynniejszej polskiej plaży

W trakcie pobytu w Międzyzdrojach uczniowie uczestniczyli również w dwugodzinnym rejsie wycieczkowym statkiem pasażerskim „Chateaubriand”, zwiedzili Rezerwat Żubrów, zdobyli Kawczą Górę itd.

Wyjazd dostarczył wszystkim wiele wrażeń i na długo zostanie w pamięci.