Wspomnienia z zielonej szkoły klas 6a i 6b

Krótkie wspomnienia  pobytu i atrakcji z Zielonej Szkoły  na której były  w dniach od 7 maja  do  16 maja
klasy 6a i 6b  z opiekunami.

Po przyjeździe do Ośrodka Rehabilitacyjno -Wypoczynkowego FAMA-STA w Mrzeżynie  było zakwaterowanie , zapoznanie z regulaminem ośrodka , pogadanka na temat kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w budynku,  ustalenie wspólnie regulaminu zielonej szkoły i ogłoszenie konkursu czystości.

Odbyły się całodzienne wycieczki autokarowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów a tam: spacer Aleją Gwiazd, wejście na molo, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego • Świnoujście : przeprawa promowa z wyspy Wolin na Uznam, zwiedzanie fortu Gerharda Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie latarni morskiej. • Wapnica: Jeziorko Turkusowe.  Po wycieczce czas na rozgrywki sportowe – Piłka nożna.  Odbyliśmy  też wiele pieszych wycieczek brzegiem morza  jedną z nich była  wycieczka  do Rogowa • Zwiedzanie fortu Muzeum Lotnictwa i Zabytków Militarnych Pobyt na plaży • Siatkówka plażowa. Tor przeszkód z wykorzystaniem naturalnych form terenu. Mecz piłki ręcznej chłopcy kontra dziewczynki . Dbaliśmy o zdrowie i chodziliśmy na .Inhalacje. Wieczorny spacer brzegiem morza –podziwiamy zachód słońca.

Kolejna wycieczka autokarowa do Kołobrzegu. • Zapoznanie z historią miasta • Zwiedzanie Bazyliki konkatedralnej • Zwiedzanie Muzeum Oręża Wojska polskiego • Obejrzenie pomnika Zaślubin Polski z Morzem, wejście na molo • Spacer parkiem nadmorskim, muszla koncertowa • Dziki Zachód Zieleniewo- gry i zabawy rekreacyjne

Wycieczka piesza do Dźwirzyna • Spacer do portu , przystań jachtowa, windsurfingowa • Ćwiczenia ogólnorozwojowe w terenie- ścieżka zdrowia . Gra terenowa. Indywidualny turniej tenisa stołowego . Wieczorny spacer nad morze.

Wielką  atrakcją była  wycieczka rowerowa  i  Park linowy ,,Gibon” Wszyscy bardzo ambitnie walczyli ze swoimi słabościami i lękiem. Ostatni spacer po okolicy. Zakup pamiątek. .Podsumowaliśmy  konkursy i odbyło się wręczenie nagród . A na koniec pożegnalna dyskoteka. Pozostaną wspaniałe wspomnienia.

Galeria wspomnień: