Home » wydarzenia » Happening „Zielone inspiracje”

Happening „Zielone inspiracje”

 

W dniu 15 października, uczniowie klas 2a, 3a i 3b  wzięli udział w happeningu ekologicznym pod hasłem Dzieci dla Środowiska „Zielone inspiracje” zorganizowanym przez Fundusz Partnerstwa oraz inne instytucje w ramach projektu „Zielone inspiracje”,  finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Od samego rana, w klasach pod opieką wychowawców i wolontariuszy – uczniowie wykonywali ulotki i kolorowe transparenty o treściach zachęcających do dbania o środowisko i naszą planetę. Jednak głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na niezliczone pożytki płynące dla człowieka ze współistnienia z drzewami. Jak okazało się podczas całego happeningu – niezmiernie trudno wyobrazić sobie życie ludzi bez tego wielkiego,  milczącego przyjaciela …

Uczniowie przeszli przez tereny Łąk Nowohuckich do ulicy Biskupa Piotra Tomickiego, gdzie w ramach wspólnego działania zasadzono trzy klony będące symbolem działań proekologicznych uczniów naszej szkoły.

Następnie barwnym korowodem, z okrzykami, hasłami oraz rozdawanymi ulotkami zachęcającymi do dbania o środowisko uczniowie dotarli do szkoły.

Jeśli chociaż kilku mieszkańców Nowej Huty udało się zachęcić do dbania o drzewa i środowisko to jesteśmy dumni z udziału w tym wydarzeniu !