Biało – czerwony piknik Osiemdziesiątki

13 października 2018 r. na boiskach i terenach zielonych naszej szkoły odbył się piknik. Został on zorganizowany z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Piknik rozpoczęły uczennice klasy 8b, które przypomniały najważniejsze fakty z historii Polski, dotyczące okresu zaborów. Następnie głos zabrały: dyrektor szkoły pani Tatiana Muszyńska – Kwiecień oraz przedstawicielka Rady Dzielnicy XVIII – pani Krystyna Frankiewicz. Potem na scenę wkroczyli nasi najmłodsi uczniowie, którzy poprzez wiersze i piosenki zaprezentowali swoje przywiązanie do Ojczyzny.

Po części oficjalnej przyszedł czas na  zabawę. Dzieci, a także dorośli chętnie odwiedzali przygotowane dla nich stanowiska. Można było między innymi: strzelać z broni pneumatycznej, zakręcić kołem fortuny, wziąć udział w grze terenowej, wykonać piękny biało – czerwony wianek, zagrać w grę planszową. Dużą atrakcją były także zabawy sportowe, dmuchana zjeżdżalnia, możliwość „zwiedzenia” karetki pogotowia oraz pyszne ciasta  i wyśmienita grochówka.

Podczas imprezy odbył się pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów z klasy 4B oraz 7B, dzięki którym wielu uczestników pikniku skorzystało z bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę.

Dziękujemy także sponsorom: Radzie Dzielnicy XVIII, Radzie Rodziców SP 80 oraz firmie Delicja.