Ślubowanie uczniów klas pierwszych

15 października odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 80. Uczniowie trzech klas pierwszych wytrwale przygotowywali się na tę okazję. Pomagały im w tym wychowawczynie: I a – Lidia Połomska, I b – Elżbieta Suchanek, I c – Krystyna Satro. Gdy nadszedł dzień pasowania wystrojeni w kolorowe uczniowskie birety, wkroczyli w rytm poloneza  do sali gimnastycznej. Swoje pociechy podziwiali wzruszeni rodzice i dziadkowie. W ich obecności dzieci pochwaliły się wiedzą na temat bezpieczeństwa, kulturalnego zachowania i symboli narodowych. Pięknie zaprezentowały „Katechizm polskiego dziecka” – Tadeusza Bełzy. Z ogromną energią śpiewały hymn Polski i poznane szkolne piosenki. Po pełnym emocji występie  złożyli uroczystą przysięgę, a panie dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień i Katarzyna Solawa z radością i dumą oficjalnie potwierdziły przyjęcie uczniów w mury Szkoły Podstawowej nr 80. Wychowawcy wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Uroczystość pasowania zakończyła się w radosnym nastroju.