Home » wydarzenia » Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

15 października odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 80. Uczniowie trzech klas pierwszych wytrwale przygotowywali się na tę okazję. Pomagały im w tym wychowawczynie: I a – Lidia Połomska, I b – Elżbieta Suchanek, I c – Krystyna Satro. Gdy nadszedł dzień pasowania wystrojeni w kolorowe uczniowskie birety, wkroczyli w rytm poloneza  do sali gimnastycznej. Swoje pociechy podziwiali wzruszeni rodzice i dziadkowie. W ich obecności dzieci pochwaliły się wiedzą na temat bezpieczeństwa, kulturalnego zachowania i symboli narodowych. Pięknie zaprezentowały „Katechizm polskiego dziecka” – Tadeusza Bełzy. Z ogromną energią śpiewały hymn Polski i poznane szkolne piosenki. Po pełnym emocji występie  złożyli uroczystą przysięgę, a panie dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień i Katarzyna Solawa z radością i dumą oficjalnie potwierdziły przyjęcie uczniów w mury Szkoły Podstawowej nr 80. Wychowawcy wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Uroczystość pasowania zakończyła się w radosnym nastroju.