Archiwum miesiąca: grudzień 2014

Podziękowanie za wsparcie akcji

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem

dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przesłał podziękowanie za wparcie w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazda”. Przekazana żywność przeznaczona zostanie na pomoc socjalną dla osób będących w potrzebie.

Wszystkich osobom zaangażowany w tą akcję serdecznie dziękujemy.

ZIMOWE TRADYCJE KRAKOWA – PROJEKT EDUKACYJNY

CHOINKAJPGDnia 16 grudnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja, która była efektem długotrwałej pracy uczniów klas czwartych i szóstych. Uczniowie pracowali metodą projektu edukacyjnego pod opieką nauczyciela polonisty p. M. Machnik.
Temat lekcji brzmiał: ZIMOWE TRADYCJE KRAKOWA.
Już od listopada osoby zainteresowane szperały w różnych źródłach wiedzy oraz przeprowadzały wywiady z rodzicami na temat świątecznych zwyczajów Krakowa. Wszyscy, podczas występu, starali się dostarczyć zgromadzonym gościom jak najwięcej informacji na temat, jak wyglądają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszym rodzinnym mieście – Krakowie.
Ponadto uczeń klasy VI b – Mateusz Kołaś, przygotował wspaniałą prezentację multimedialną, która była świetną ilustracją przekazywanych przez uczniów wiadomości. Występującym towarzyszyła muzyka – melodia kolęd stanowiła tło, wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki, a uczniowie VI b – Magda Grochot oraz Mateusz Chmura, dodatkowo uatrakcyjnili występ grą na pianinie.
Nie zapomniano o barwnych kostiumach – na szkolnej scenie znaleźli się kolędnicy, a wszystko to odbyło się w świątecznej scenerii, w otoczeniu szopek i oświetlonej migoczącymi światłami choinki.
Prezentacja spodobała się wszystkim zgromadzonym na tej uroczystości. Na pewno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80 na długo zapamiętają to spotkanie.

I miejsce w konkursie „ Jesienne duszki i leśne skrzaty”

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy III B naszej szkoły – Natalia Michno zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „ Jesienne duszki i leśne skrzaty”.
Organizatorem konkursu był Dom Harcerza działający przy ulicy Lotniczej 1 w Krakowie. Patronat honorowy nad konkursem objęło Nadleśnictwo Niepołomice. Sukces Natalki jest tym większy, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęło na niego ponad tysiąc prac z 221 placówek z terenu całej Polski.
Natalko serdecznie Ci gratulujemy i zachęcamy Cię do rozwijania zdolności manualnych, które niewątpliwie posiadasz.

Kolejny sukces naszych uczniów!

8 grudnia 2014 roku w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbył się finał Konkursu Plastycznego pt. „Widokówka z Krakowa”.
W konkursie wzięło w nim udział około 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Miło nam poinformować iż jedną z laureatek konkursu jest uczennica naszej szkoły Wiktoria Popielak z klasy Ia. Cieszymy się niezmiernie z sukcesu naszej uczennicy i serdecznie gratulujemy !
Na wystawie pokonkursowej znalazły się też prace innych uczniów naszej szkoły .
Jesteśmy z nich dumni i życzymy dalszych sukcesów !

Komunikat dla rodziców

Szanowni Państwo!
W dniach 22, 23, 29, 30 grudnia oraz 2 i 5 stycznia w godz. od 8.00 do 17.00 szkoła organizuje zajęcia
opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej. Osoby zainteresowane tą formą opieki proszone są o zgłoszenie pisemne uczestnictwa swoich dzieci do wychowawców klas do dnia 17 grudnia 2014
W tych dniach nie funkcjonuje stołówka i sklepik szkolny.

Konkurs plastyczny „Jesień do nas zawitała”

Na przełomie listopada i grudnia oddział przedszkolny wraz z wychowawcą zaprosił dzieci z okolicznych przedszkoli do zorganizowania wystawy plastycznej pt. „Jesień do nas zawitała”. W odpowiedzi na zaproszenie napłynęły prace z Przedszkola nr 94, 88, 46 i 104. Młodzi twórcy zaskoczyli nas pomysłowością i różnorodnością wykorzystanych technik . Nie zabrakło także kreatywnych form wykorzystania jesiennych materiałów. Wystawa zbudzała zainteresowanie i zachęcała do twórczych wyzwań.