Archiwum miesiąca: listopad 2014

Konkurs recytatorski

19 listopada uczniowie klas pierwszych i dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. „ Nasze ulubione wiersze ”. Prace plastyczne związane z zainteresowaniami czytelniczymi dzieci udekorowały jadalnię. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Bardzo odważnie i dużym poczuciem humoru uczestnicy konkursu prezentowali swoje wiersze . Dużą popularnością cieszyły się utwory Brzechwy i Tuwima . Publiczność z zaangażowaniem i zaciekawieniem kibicowała swoim kolegom i koleżankom. Jury miało trudne zadanie z wyłonieniem mistrzów i wicemistrzów konkursu. Poniżej zdjęcia osób nagrodzonych.

 

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to święto obchodzone przez dzieci na całym świecie. Miś to przyjaciel wszystkich dzieci, powiernik ich myśli, sekretów, towarzysz zabaw, pomocnik w zasypianiu. Przyjęcie z okazji urodzin misia odbyło się w naszej szkole we wtorek 25 listopada. Były tańce, zabawy, konkursy. Liczymy, że lekcję wyrażania uczuć, radzenia sobie z emocjami zapamiętają dzieci na długo. Mamy też nadzieję, że będą szanować swoje zabawki, bo mają one za zadanie sprawić, żeby świat dzieci był piękniejszy.


Przedszkolaki i pierwszoklasiści mogli zaprezentować również portrety swoich misiów. Poniżej prezentujemy wyróżnione prace wykonane przez:

Adasia Rządkowskiego z oddziału przedszkolnego,

Oliwię Kawałek  z klasy I A

Oliwię Dudek z klasy I A;

Zuzię Pieczarkę z klasy I B oraz

Oliwię Brasewicz z klasy I B

Święto Niepodległości

Dnia 5 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego przez zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Następnie przedstawiciele klasy 5b w ciekawy sposób przypomnieli burzliwe losy naszej ojczyzny pod zaborami i dokonania bohaterów narodowych, którzy walczyli o jej wolność i niepodległość. Pod przewodnictwem chóru szkolnego wszyscy zaśpiewali trzy pieśni legionowe „Marsz, marsz Polonia”, „Wojenko, wojenko”, „Legiony”. Na wielu twarzach można było dostrzec wzruszenie i dumę. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podziękowała uczniom za godne uczczenie święta – odpowiednią do jego rangi atmosferę i galowy ubiór.

Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 25 rocznicę uchwalenia Konwencji
o Prawach Dziecka. Konwencja zwana też Światową Konstytucją Praw Dzieci jest najważniejszym międzynarodowym dokumentem poświęconym prawom i wolnościom dziecka. Powstała dokładnie 25 lat temu- 20 listopada 1989roku
i uznana została przez 193 państwa na świecie.
O tym ważnym wydarzeniu, przypomnieli uczniowie klasy IVa w spektaklu słowno-muzycznym – „Nasze prawa, ważna sprawa”.

Na scenie było barwnie i radośnie tak, jak w jednej z piosenek śpiewanej przez naszych młodych, ale bardzo utalentowanych artystów pt. „Kolorowe dzieci..”

Współpraca z „POGROMCAMI BAZGROŁÓW”

nowe-wc582ac59bciwe-logo-no-tlo-pol-na-pol1Nasza szkoła wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 19 w Krakowie, os.Willowe przyłączyła się do akcji organizowanej przez „Pogromców Bazgrołów” polegającej na zbiórce farb, które będą wykorzystane do pokrycia mowy nienawiści, bazgrołów, wulgaryzmów i innych bzdur, jakie wypisywane są na murach Krakowa. Chcemy zaprosić mieszkańców Nowej Huty do wzięcia współodpowiedzialności za wygląd i estetykę naszych osiedli.

ZBIÓRKA FARB

Jeżeli po remoncie mieszkania, domu zostały Ci napoczęte puszki farby, oddaj je Pogromcom Bazgrołów. Zgromadzone w ten sposób materiały zostaną użyte do zamalowania napisów szpecących nowohuckie ściany budynków. Farby można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 80 na portiernię od poniedziałku do czwartku w godz.9.00 – 14.00. Liczymy na Państwa zaangażowanie.
Dodatkowe informacje o akcji na www.pogromcybazgrolow.com

 

 

„Szatan z siódmej klasy” na szkolnej scenie

SDC11189

 

Dnia 19 listopada 2014 r. uczniowie klasy VI b pod opieką polonistki p. M. Machnik, zaprezentowali na szkolnej scenie efekty swojej pracy nad lekturą Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Kilka tygodni wcześniej szóstoklasiści zapytani przez nauczyciela, jaką metodą pragną pracować omawiając lekturę, wybrali projekt edukacyjny.
Po uzyskaniu zgody, młodzież z wielkim zapałem przystąpiła do realizacji swego zadania, pracując w zespołach. I tak: część uczniów przygotowała inscenizację fragmentów lektury. Szóstoklasiści pamiętali o barwnych kostiumach, scenografii oraz o efektach dźwiękowych. Zaprezentowali świat ukazany w powieści, jak również miejsce, które powstało w ich wyobraźni – Bejgołę z XXI wieku. Kolejna grupa pokazała mapy miejscowości, w których rozgrywa się akcja lektury. Jeszcze inni stworzyli foldery Biura Podróży, reklamujące atrakcje rodzinnej posiadłości państwa Gąsowskich.
Występ szóstoklasistów podobał się wszystkim zebranym. Widzowie nagrodzili „aktorów” gromkimi brawami.

Pomagamy odkrywać talenty!

12 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „I Bóg stworzył poezję…”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z kilkunastu krakowskich szkół podstawowych.

Bardzo miło nam poinformować, że decyzją jury uczeń klasy 3 B naszej szkoły – Wiktor Bularz, zajął w konkursie II miejsce! Występ Wiktora zdobył uznanie nie tylko członków jury, ale także widzów, którzy przyznali Wiktorowi Nagrodę Publiczności.


Wiktor wykazał się nie tylko znakomitą umiejętnością interpretacji recytowanych utworów, ale także wzorową dykcją i niezwykłym spokojem.

 

 

Wiktorze serdecznie Ci gratulujemy.
Wszystkich uczniów zachęcamy do poznawania piękna świata, ukrytego w poezji.