Archiwum miesiąca: marzec 2015

Przedszkolaki w naszej szkole

24 marca dzieci z Przedszkola nr 94wraz z wychowawczyniami  gościły w naszej szkole. Największe emocje u naszych gości wzbudziła lekcja w klasie I b, podczas której poczuli się jak prawdziwi uczniowie i wykonywali przygotowane dla nich zadania. Dla niektórych dzieci było to nie lada przeżycie, ponieważ po raz pierwszy przekroczyły progi szkoły.

Mamy nadzieję, że spotkanie w naszej szkole ułatwi dzieciom, w niedalekiej przyszłości, naukę już jako pierwszoklasistom.

Słoneczna InteGRAcja – III edycja: ŚLADY PRZESZŁOŚCI W NOWEJ HUCIE

20 marca 2015r. uczniowie z klas: III b, V b i VI b wraz z nauczycielami uczestniczyli w miejskiej grze terenowej, która była nagrodą za udział w projekcie „Słoneczna Integracja”. Organizatorami projektu są: Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5, Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa „Dzieje Nowej Huty”.
W pierwszym dniu wiosny uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną (trasa gry przebiegała przez kilka osiedli naszej dzielnicy), ale także wiedzą dotyczącą dawnej i współczesnej historii Nowej Huty. Uczniowie byli między innymi w Muzeum Historycznym na os. Słonecznym i w Dworku Jana Matejki w Krzesławicach.
Dzięki uczestnictwu w projekcie „Słoneczna Integracja” dzieci miały okazać lepiej poznać
i docenić swoją małą ojczyznę, miejsce w którym mieszkają.

Halowe mistrzostwa w lekkiej atletyce

18 i 20 marca  uczniowie  naszej szkoły brali udział w Halowych Mistrzostwach Krakowa w Lekkiej Atletyce. Poniżej prezentujemy ich osiągnięcia:

• BIEG 60M

I miejsce – Zuzanna Kierońska – VI A

IV miejsce -Dominika Sławoszewska- VI A

• RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ

II miejsce -Dominika Sławoszewska – VI A

III miejsce – Beata Bryniczka – VI A

III miejsce- Kacper Kulka – VI A

IV miejsce – Gabriela Ligenzowska – VI A

• TRÓJSKOK

I miejsce- Jakub Strzelec- VI A

IV miejsce- Kacper Kulka- VI A

VI miejsce – Beata Bryniczka- VI A

VI miejsce- Jakub Kroczek- VI B

• SKOK WZWYŻ

I miejsce – Jakub Strzelec – VI  A

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Mistrzowie recytacji

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII KONKURSIE RECYTATORSKIM „POEZJE JANA TWARDOWSKIEGO”, organizowanym dla uczniów krakowskich szkół przez Dom Harcerza przy ulicy Lotniczej.

Celem konkursu była popularyzacja poezji księdza Jana Twardowskiego wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych uczniów w kategorii szkół podstawowych, znaleźli się także uczniowie z naszej szkoły.

Wiktor Bularz z klasy 3 B zajął III miejsce
Izabella Tomala z klasy 3 B uzyskała wyróżnienie.

Iza podczas konkursu zachwyciła jury recytacją „Wiersza staroświeckiego” oraz „Wiersza dla dzieci o mędrcach”. Wiktor wzbudził natomiast uznanie jurorów interpretacją wierszy „W klasie” oraz „W kropki zielone”.
Serdecznie Wam gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich talentów na kolejnych etapach edukacji.

INFORMACJA DOT. BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

BANER 2

Szanowni Państwo

Pan Mateusz Płoskonka Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych oraz Przewodniczący Zespołu ds. budżetu obywatelskiego zachęca Państwa do włączenia się w kampanię  dotyczącą budżetu obywatelskiego. W związku z tym zwracamy się z prośbą aby odwiedzić   strony: http://krakow.pl/budzet.

Nasza szkoła stara się aby w ramach budżetu obywatelskiego realizowane były  dodatkowe lekcje języka angielskiego.

Wyniki konkursu recytatorskiego „Mruczący Przyjaciel”

4 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pt.: „Mruczący Przyjaciel”. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 37 w Krakowie oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Uczniowie prezentowali wiersze o kotach, a wielu z nich wykazało się nie tylko wspaniałą dykcją, ale również umiejętnościami aktorskimi.
Miło nam poinformować iż wszyscy reprezentujący naszą szkołę uczniowie otrzymali nagrody. Konrad Zdebski i Oliwia Dudek z klasy 1a oraz Emil Sarota z klasy 3b otrzymali wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy !
W przyszłym roku szkolnym jak zapowiedziała pani wicedyrektor SP 37 Jolanta Gębicka – organizatorzy czekają na uczniów z klas IV-VI.

Wyniki konkursu plastycznego „Pada, pada śnieg”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „ Pada, pada śnieg „ został rozstrzygnięty.
Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Ponieważ nadesłanych zostało wiele przepięknych, pomysłowo wykonanych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie.
Jury w składzie: p. Agata Wójcik, p. Tatiana Kwiecień Muszyńska, p. Lidia Połomska starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania, zgodność z tematyką. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać następujące nagrody:
I miejsce: Adrian Kunas Przedszkole nr 94
II miejsce: Wiktoria Wach Przedszkole nr 46
III miejsce: Aleksandra Maciejewska Przedszkole nr 104
Wyróżnienia :
Amelia Kaczmarczyk – Przedszkole nr 88
Tomasz Tomana – Przedszkole nr 104
Emilia Trela – Przedszkole nr 104
Gabriela Maj – Przedszkole nr 104
Milena Szot – Przedszkole nr 104
Apolonia Ślusarczyk – Przedszkole nr 104
Wiktoria Nawojczyk – Przedszkole nr 94

Wszystkie prace podziwialiśmy na wystawie pokonkursowej.
Uczestnikom bardzo dziękujemy !
Nagrody i dyplomy zostaną przekazane na ręce Dyrekcji Przedszkoli.