Archiwum miesiąca: marzec 2016

Treningi rugby

Zapraszamy na treningi rugby uczniów klas IV, V i VI!
Pierwszy, pokazowy trening i nabór do drużyny, odbędzie się w środę 30 marca w dużej sali gimnastycznej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów!!!
W załączeniu oferta klubu Nowa Huta Rugby Klub Kraków.

TRENINGI RUGBY (1)      (pdf)

Sukces sportowy naszych uczniów

Miło nam poinformować o sukcesie sportowym naszych uczniów z klas IV-VI .
13.04 2016r. w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH chłopcy zajęli IV miejsce w Krakowie, a dziewczynki XI .

REPREZENTACJA SZKOŁY
1. Bularz Wiktor
2. Rządkowski Norbert
3. Guzik Kacper
4. Miechówka Marcin
5. Senderski Mikołaj
6. Żołna Mateusz
7. Drzał Maksym
8. Podsiadło Jakub
9. Kluza Dominik

1. Woźniak Amelia
2. Szumilas Iga
3. Kluza Amelia
4. Dźwig Dominika
5. Ludwig Dominika
6. Zdebska Patrycja
7. Galus Julia
8. Krzyżak Julia
9. Łachman Natalia

Gratulujemy.

Wyniki konkursu „Śladami bł. o. Jana Beyzyma”

W dniu 5 lutego 2016 roku w siedzibie Referatu Misyjnego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego w Krakowie przy ul. Kopernika 26 odbyło się rozstrzygnięcie zorganizowanego przez Referat konkursu plastycznego pt. „Śladami bł. Jana Beyzyma”.
Celem konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych klas 1-3, 4-6, młodzieży gimnazjalnej, młodzieży ponadgimnazjalnej, było poznanie życia i działalności o. Jana Beyzyma, zapoznanie z tematyką misyjną, kształtowanie postawy „otwartego serca” – uwrażliwianie na pomoc innym ludziom.
Spośród nadesłanych 96 prac z 14 szkół oraz placówek oświatowych i wychowawczych całej Polski, a nawet z Aten (Grecja), Komisja złożona z wybitnych artystów i znawców Pięknych Dzieł Sztuki z Krakowa przyznała 18 nagród, 6 wyróżnień oraz 2 nagrody specjalne. Wśród nagrodzonych prac znalazły się prace uczennic Szkoły Podstawowej nr 80 w Krakowie.
W I Kategorii wiekowej: klasy I-III szkoły podstawowej – I miejsce otrzymała Julia Harańczyk kl. I B;
Wyróżnienie: Julia Nowakowska, kl. I C.
W II Kategorii wiekowej: klasy IV-VI szkoły podstawowej – III miejsce otrzymała Natalia Palanis kl. IV B.
Dzieci otrzymały nagrody 7 marca 2016 r. w siedzibie Fundacji „Zawsze Warto” przy ul. Radziwiłłowskiej. Laureaci uczestniczyli we Mszy Świętej przy relikwiach bł. o. Beyzyma w kościele przy ul. Kopernika w Krakowie, spotkali się z długoletnim misjonarzem z Madagaskaru ks. Czesławem H. Tomaszewskim SJ oraz wzięli udział w wycieczce po Krakowie pod opieką przewodnika.
Wszystkim młodym artystom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koło Ekologiczne w Politechnice Krakowskiej

Przedstawiciele Koła Ekologicznego naszej szkoły uczestniczyli w sobotę 27 lutego w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii I Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Wiem, o co dbam. Podstawy o ochronie powietrza” nadzorowanego przez Dom Kultury im. C.K. Norwida.
Uczniowie pod okiem pracowników naukowych dokonywali analizy zanieczyszczeń powietrza. Próbki powietrza z okolic naszej szkoły były pobierane przez 10 dni przy użyciu specjalistycznych próbników. Dane z badań laboratoryjnych wykonanych przez naszych uczniów zostaną opracowane przez naukowców Politechniki Krakowskiej i przesłane do naszej szkoły