Archiwum miesiąca: kwiecień 2017

Wieczór czytelniczo -literacki „Detektywi w akcji”.

W czwartek wieczorem 27 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie fanów literatury detektywistyczno-kryminalnej. Uczniowie klas II i III bawili się w detektywów : rozwiązywali zagadki, ćwiczyli spostrzegawczość, szukali ukrytych „ dowodów rzeczowych” oraz zaszyfrowanych informacji, by na ich podstawie stworzyć portret psychologiczny podejrzanego osobnika i odtworzyć jego sposób działania.

Emocje i zabawa godne były Sherlocka Holmesa. Uczestnicy wieczoru zapoznali się także z najnowszymi pozycjami literatury detektywistycznej dla dzieci dostępnej w szkolnej bibliotece. Organizatorki wieczoru czytały fragmenty najciekawszych książek. Uczniowie polecali kolegom wybrane przez siebie książki, które warto przeczytać.

Kto czyta, ten żyje podwójnie!

SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM- „ZIELONO MI”

W dniu 24 kwietnia 2017 r. w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie odbyły się przesłuchania uczestników konkursu recytatorskiego „Zielono mi”. Konkurs adresowano do uczniów szkół podstawowych z Krakowa. Każdy z uczestników przygotował do recytacji jeden wiersz o tematyce związanej z wiosną, budzącą się do życia przyrodą lub kolorami tej pory roku.

Jury w składzie:

  • Alicja Nowak – Müller – polonista,
  • Beata Huet – polonista, nauczyciel instruktor,
  • Anna Kamykowska – instruktor i reżyser teatralny, aktorka

przesłuchało 94 młodych recytatorów.

Miło nam poinformować, że wśród nagodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Wyróżnienia otrzymali:

Małgosia Chojnacka- klasa II b, Wiktor Bularz – klasa V b, Wiktoria Ciecińska – klasa VI a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

WYCIECZKA DO ZAKŁADU TERMICZNEGO PRZEKSZTAŁCANIA ODPADÓW W KRAKOWIE

Klasa VI a wraz z członkami koła polonistycznego uczciła Dzień Ziemi, odwiedzając Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.

Uczniowie dowiedzieli się, że krakowska Ekospalarnia jest nowoczesną instalacją, która wykorzystuje rozmaite technologie najwyższej jakości.

Procesy utylizacji odpadów i przekształcanie ich w energię cieplną i elektryczną zmniejszają ilość frakcji zalegającej na składowiskach. Dla mieszkańców naszego miasta oznacza to dostęp do nowej, czystej energii.

 

 

 

Wielkanocne zabawy

Wielkanoc to czas radości. Tak też było w klasie 2B, w środę 12 kwietnia br. Uczniowie poznawali w tym dniu tradycyjne, wielkanocne zabawy. Poznawaniu towarzyszyły niezapomniane emocje.

A wszystko zaczęło się od „Wybitki”, zabawy znanej na ziemiach polskich już w XV wieku. Zabawa polega na tym, że dwie osoby stukają się trzymanymi w dłoniach, ugotowanymi jajkami. Zawsze jedno jajko pęka i ta osoba niestety odpada z zabawy, po czym tworzą się nowe pary. Zabawa trwa dotąd, aż zostanie jedna osoba. W tym roku „Wybitkę” wśród dziewczynek wygrała Oliwka, a wśród chłopców Dawid.

Po „Wybitce” przyszedł czas na „Taczanie jajek”. Dzieci kolejno turlały jajka z niewielkiej pochyłości i obserwowały, kogo jajko poturla się najdalej. Zwyciężyło jajko przyniesione przez Izę.

Poszukiwanie jajek” to kolejna wielkanocna zabawa, którą poznali drugoklasiści. Odnalezienie 56 ukrytych w sali czekoladowych jajeczek, zajęło im zaledwie kilka minut. Najskuteczniejszym poszukiwaczem, a właściwie poszukiwaczką okazała się kolejna nasza Oliwka.

Po zabawach nadszedł czas na wspólne śniadanie. Na stole nie zabrakło oczywiście jajek, chrzanu i chleba.

Zachęcamy do wspólnych wielkanocnych zabaw także podczas rodzinnych spotkań.