Archiwum miesiąca: marzec 2017

Wycieczka do Niepołomic

29 marca uczniowie z klasy II A i III B wzięli  udział w  bardzo ciekawych warsztatach, prowadzonych przed wykwalifikowanych edukatorów w trzech współpracujących przy programie niepołomickich instytucjach nauki i kultury: Muzeum Niepołomickie – Zamek Królewski; Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne oraz Muzeum Fonografii w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. 

W Zamku –  niepołomickiej  siedzibie władców Polski uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych.

 

W Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznych uczniowie obejrzeli zjawiska astronomiczne związane z wyglądem nieba gwiaździstego w różnych szerokościach geograficznych, ruchem planet i Słońca, fazami Księżyca oraz ruchem obrotowym Ziemi.

W przestronnych salach Muzeum Fonografii  dzieci obejrzały urządzenia do zapisu i odtwarzania dźwięku. Wszystko przedstawione w arcyciekawej scenerii. W ostatniej sali, zapadając się w miękkie pufy mogły  posłuchać muzyki wybranej z ponad tysiąca dostępnych płyt winylowych.

 

Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejną wyprawę…

 

 

Dzień Otwarty w 80- tce

W czwartek  16 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.  Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Starczyk – Czerwińska, która opowiedziała rodzicom o funkcjonowaniu placówki, przedstawiła działania nauczycieli w zakresie dydaktyki (m. in. innowacje z  edukacji teatralnej, nauki ortografii i języka angielskiego) oraz bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Pedagog Grażyna Krzyżak zapoznała rodziców z  pomocą psychologiczno – pedagogiczną organizowaną w zespołach klasowych.
Dla najmłodszych gości Grono Pedagogiczne 80-tki przygotowało wiele atrakcji. Najpierw w  sali gimnastycznej  dzieci zmierzyły się z torem przeszkód, później na szkolnej scenie oglądały spektakl profilaktyczny w wykonaniu rodzica z klasy 1a. Następnie obserwowały doświadczenia w Laboratorium Młodego Naukowca, budowały kompozycje przestrzenne i roboty z klocków. Były też zajęcia plastyczne, podczas których dzieci malowały makaronowe kompozycje przygotowane przez uczniów klasy 3a.  

Było zwiedzanie sal edukacji wczesnoszkolnej, rozmowy z nauczycielami, a w przerwie słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że gościom  podobała się „Nasza 80-tka” i  ponownie spotkamy się we wrześniu 2017 r., uśmiechnięci i pełni zapału do nowych wyzwań…  

                                                                                                 … a zatem do zobaczenia !

Poznajemy tradycje wielkanocne

Czy wiecie co to takiego: Pucheroki, Rękawka, Emaus, Siuda Baba, dyngowanie, gaiki, kraszanki, owijanki i batik? Jeżeli nie, to zachęcamy Was do poszukania informacji na ten temat.

Uczniowie klasy 1B oraz 2B znają już odpowiedź na to i na wiele innych pytań związanych z Wielkanocą. 28 marca br. wzięli oni bowiem udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych na terenie Osiedlowego Klubu Kultury Wersalik na osiedlu Ogrodowym, podczas których poznali wiele wielkanocnych tradycji i zwyczajów.

W trakcie zajęć dzieci miały też możliwość śpiewając i tańcząc zasiać mak, pobawić się w Miotlarza oraz zamienić się w wielką Stonogę.

 

 

Na zakończenie spotkania wykonały niepowtarzalne palmy wielkanocne.

 

Teraz możemy już czekać na święta.

Z wizytą w teatrze

14 marca br. uczniowie klas pierwszych, klasy 2B oraz klasy 3B udali się do Teatru Ludowego, gdzie oglądnęli spektakl muzyczny pt. „KRAKOWSKIE ABECADŁO”.

Aktorzy przenieśli nas na krakowskie uliczki, wśród których spotkaliśmy wielu znanych krakowian. Wzięliśmy udział w marszu jamników oraz w pochodzie Lajkonika. Przypomnieliśmy sobie znane krakowskie legendy. Poznaliśmy smutną historię, która zapisana jest na ulicy Szerokiej.

Przedstawienie bardzo się uczniom podobało i pozwoliło im poszerzyć wiedzę na temat naszego miasta.

Zapisy do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 80 informuje, że od 18 kwietnia do 8 maja w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 – 15.00 przyjmowane są wnioski w sprawie zapisu dzieci na rok szkolny 2017/2018 do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego. Wnioski w formie papierowej dostępne są w sekretariacie szkoły i dyżurce. Można je również pobrać i wydrukować z PDF-u zmieszczonego poniżej.
Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci 7-letnie (ur. w 2010r.) oraz na wniosek rodziców dzieci 6-letnie, które w roku szkolnym 2016/2017 korzystały z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci 6 – letnie (ur. w 2011r.).

Szczegóły dotyczące rekrutacji do samorządowych szkół i przedszkoli w Krakowie można znaleźć na stronie: www.portaledukacyjny.krakow.pl w zakładce „REKRUTACJA”.

 

Oddział przedszkolny-karta_zapisu

Klasa I-karta_zapisu

 

Harmonogram prac komisji rekrutacyjnej do oddziału przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej nr 80w Krakowie

na rok szkolny 2017/2018

18.04 – 08.05 Przyjmowania wniosków – w godzinach pracy sekretariatu

18.04 – 15.05 Weryfikacja wniosków

11.05 (godz.9:00) do 02.06 Edycja wniosków – zamknięcie etapu

08.06 godz. 8:00 Ogłoszenie wyników rekrutacji ( lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych )

Od 09.06 do 22.06 do godz. 24;00 Potwierdzenie woli przyjęcia – podpisywanie umów

23.06 godz. 12:00 Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc.

Rekrutacja uzupełniająca:

26.06 – 30.06 Rekrutacja uzupełniająca – przyjmowanie wniosków

26.07 – 11.07 Weryfikacja wniosków

01.08 godz. 9:00 Ogłoszenie wyników rekrutacji

02.08 – 04.08 Potwierdzenie woli przyjęcia, podpisywanie umów

08.08 godz. 9:00 Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc

 

Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole znów zakwitły tulipany. A stało się to dzięki naszym niezawodnym chłopcom, którzy pamiętali, aby w tym dniu złożyć paniom oraz swoim koleżankom życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Nie zabrakło też wspólnych zabaw i śmiechu.

Chłopcy – dziękujemy Wam za pamięć.

Jak dbać o zdrowie ?

Co to jest zdrowie? Jak zbudowane jest nasze ciało? Jak należy się odżywiać? Kto odkrył witaminy? Co to jest jedzenie śmieciowe? Jak dbać o higienę? Co to są choroby brudnych rąk? Po co nam sen? Jak spać, żeby się wyspać? Czy to prawda, że śmiech i ruch to zdrowie?

Na te i na wiele innych pytań poszukiwali ostatnio odpowiedzi nasi drugoklasiści. Klasa 2 B realizowała blok tematyczny „Jak dbać o zdrowie”, pracując metodą projektu. Uczniowie pracowali w grupach. Mieli oni możliwość samodzielnego planowania pracy, poszukiwania wiadomości w różnych źródłach informacji, dzielenia się wiedzą z innymi. Dzieci przeprowadzały doświadczenia, obserwowały, wykonywały plakaty, śpiewały, oglądały filmy edukacyjne. Kiedy uczniowie znaleźli już odpowiedzi na wszystkie pytania, które postawili sobie na początku swojej pracy, zaprosili rówieśników z klasy 2 A, aby zaprezentować im efekty swoich poszukiwań.

Podsumowując swoje działania, uczniowie klasy 2B zgodnie stwierdzili, że bardzo lubią pracować metodą projektu i z niecierpliwością czekają na kolejną taką możliwość.