Archiwum miesiąca: listopad 2017

Niebiesko–granatowy dzień w szkole

„Niebiesko – granatowy dzień w szkole”

Po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy „kolorowy dzień”. Tym razem 21.11.2017 ogłosiliśmy dniem granatowo – niebieskim. Bardzo wielu uczniów i nauczycieli zaangażowało się w akcję. Tym samym sprawiliśmy, że we wtorek trwał istny błękitny zawrót głowy!

Najbardziej niebiesko – granatowymi zostały ex aequo klasy: 1a, 2b i 3c. Gratulujemy!!

A w grudniu czeka nas kolejny kolorowy dzień!

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej zaprasza: dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły do udziału w akcji:”Opatrunek na ratunek” dla Afryki. Zbieramy środki opatrunkowe: bandaże, gazy, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki.
Akcja w naszej szkole trwa do 20.12.2017r.

Dzień otwarty szkoły

14 listopada dzieci z przedszkoli wraz z Rodzicami przybyli na kolejne zajęcia organizowane w ramach „Wtorków z 80- tką”. Tym razem była okazja do zwiedzenia całej szkoły oraz możliwość rozmowy ze wszystkimi pracującymi w niej nauczycielami.
Rodzice spotkali się z panią dyrektor Tatianą Muszyńską – Kwiecień, z-cą dyrektora p. Katarzyną Solawą oraz pedagogiem szkolnym p. Grażyną Krzyżak. W tym czasie dzieci  pod opieką nauczycieli oraz uczniów z klasy VI b brały udział w :
– w balonowych eksperymentach;
– spotkaniu z Indianinem z Ameryki Północnej;
– doświadczeniach przyrodniczych;
– zabawie w Indian.
Przedszkolaki wykonywały też kolorowe wyklejanki, nauczyły się tańczyć taniec indyka, uczyły się się śpiewać po hiszpańsku oraz bawiły się w poszukiwaczy skarbów.
Radość na twarzach naszych gości pozwala sądzić, że spotkamy się wkrótce…

Święto Odzyskania Niepodległości

„NA  STOS RZUCILIŚMY NASZ ŻYCIA LOS …”

W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, uczniowie klas VII a  oraz VII c naszej szkoły wraz z wychowawcami,  uroczyście uczcili Święto Odzyskania Niepodległości. Na szkolnej scenie siódmoklasiści ubrani  w kostiumy króla, kosynierów, krakowiaków, powstańców – odgrywali swoje role. Podczas prezentacji nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego.

To wydarzenie pomogło wzbudzić w uczniach uczucie patriotyzmu. Artyści i organizatorzy występu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

„Na drodze do świętości”

W dniu 2 listopada 2017 r. odbyła się seria katechez o świętych.

Czołową postacią tych spotkań była osoba św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, którego życie i działalność  poznało wiele dzieci uczestniczących w katechezach. Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć, że świętość jest na wyciągnięcie ręki i serca ludzkiego. Katechezy gościnnie poprowadziła s. Marcina Kapustka CSSJ z Tarnowa.

Po zakończonych lekcjach, w jadalni szkolnej odbył się bal świętych dla uczniów klas I – IV. Bal rozpoczął się piosenką „Taki duży, taki mały może świętym być…” a zakończył się konkursem na najpiękniejszy strój świętego.

Kwesta listopadowa – Cmentarz Grębałów

Listopad, to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. Otwarci na nowe wyzwania, chętni wolontariusze z kl. VIIa i VIIc wzięli udział w „Kweście listopadowej”, wspierając długoletnią inicjatywę Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Dziękujemy ofiarodawcom, a także wytrwałym wolontariuszkom: Dominice, Patrycji, Klaudii i Oliwii.