DORADZTWO ZAWODOWE W KLASACH 7 I 8 W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W tym roku szkolnym zajęcia z doradztwa zawodowego odbywały się w dużej części w wersji zdalnej, za pomocą aplikacji Teams. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zamiast zapraszanych na zajęcia gości – przedstawicieli różnych branż i zawodów – uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia wywiadów z wybranymi przez siebie specjalistami. Doradca zawodowy umożliwił uczniom kontakt do przedstawicieli następujących … Dowiedz się więcej

WARSZTATY CYRKOWE

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach cyrkowych. Była to nagroda za zajęcie I miejsca w programie „Rowerowy maj” na poziomie klas 4 – 8. Zajęcia odbywały się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków Nowa – Huta. Na początku spotkania uczniowie poznawali tajniki sztuki cyrkowej, a później sami mogli sprawdzić swoje … Dowiedz się więcej

WYCIECZKA KLAS VI B I VI C

W dniach 22-23 czerwca 2021 r. klasy szóste wybrały się na integracyjną wycieczkę do Centrum Wypoczynku „Jordanova”. Poniżej zamieszczamy wypowiedzi uczniów na temat miejsca, w którym spędzili wspaniały czas.

ZAĆMIENIE SŁOŃCA

W czwartek 10 czerwca 2021 miało miejsce jedno z najbardziej zachwycających zjawisk astronomicznych: zaćmienie Słońca. W Polsce można było obserwować je w wersji częściowej (w Krakowie jedynie ok. 6% tarczy słonecznej było przesłonięte). Uczniowie klas 4-8 mogli śledzić przebieg zaćmienia za pomocą transmisji z Kanady, prowadzonej przez NASA. Transmisja została uruchomiona w kilku salach lekcyjnych, … Dowiedz się więcej

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole dzień sportu. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w ciekawych konkurencjach. Dzieci toczyły zacięte boje w skokach w worku, przeciąganiu liny, czy rzutach do celu. Nie zabrakło również różnorodnych gier i zabaw ruchowych. Była świetna zabawa podczas, której każdy uczeń pamiętał o bezpieczeństwie i zasadach … Dowiedz się więcej

WSPÓLNIE ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA

Czas pandemii i zdalnego nauczania nie sprzyjał zacieśnianiu więzi i integracji zespołu.  Uczniowie klasy 2A postanowili wspólnie świętować Dzień Dziecka. Samodzielnie udekorowali salę, przygotowali stroje, gry i zabawy, oraz zmienili na jedną godzinę, salę lekcyjną w salę kinową.  Razem spędzony czas  wypełniony był współpracą, życzliwością i uśmiechami. Przygotowane przez rodziców słodkie  przekąski  i drobne upominki … Dowiedz się więcej

POZNAJEMY SIĘ OD NOWA

Na przełomie maja  i czerwca w każdy piątek uczniowie klasy 2A postanowili ponownie przedstawić siebie. Tym razem poprzez realizację tematów z wykorzystaniem  różnych   środków wyrazu: prezentacje w Power Point, lapbooki  i pokazy. Były to godziny, na których uczniowie zmieniali się w nauczycieli prowadzących lekcję. Wystąpienia okazały się źródłem inspiracji dla kolegów i koleżanek. I tak … Dowiedz się więcej

NAUKA WCALE NIE JEST TRUDNA

Na lekcjach powtórki są czystą przyjemnością. Poprzez gry i zabawy  gramatyka  jest łatwa i przyjemna, a matematyka „królowa nauk” wcale nie jest trudna – tabliczka mnożenia sama wchodzi do głowy.  Uczniowie klas drugich  na tych trudnych lekcjach, wspólnie bawiąc się  utrwalają  zdobyte wiadomości i umiejętności.

WIOSENNE LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

W ciepłe, słoneczne dni nowe boiska i plac zabaw  wypełniają się dziecięcym gwarem. Uczniowie klasy 2A  w wiosenne dni  lekcje wychowania fizycznego  spędzają na świeżym powietrzu. Gry zespołowe, rywalizacja na torach przeszkód i zabawy ruchowe sprzyjają nawiązywaniu nowych  relacji i integracji zespołu klasowego.

EKIPA Z ETYKI POZNAJE KOCIĄ SZAJKĘ

W maju na lekcjach etyki uczniowie klas pierwszych poznali Komandosa, Lolę i Morfeusza, bohaterów książki Agaty Romaniuk „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”. Uczestnicy projektowego przedsięwzięcia zbudowali Koci Internet oraz Most Przyjaźni. Z kocią drużyną z Cieszyna wybrali się na piknik, a rezolutnych detektywów uwiecznili na pięknych portretach. Efekty działań ekipy z etyki zostały nagrodzone … Dowiedz się więcej

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Drodzy Ósmoklasiści, za Wami niezwykle ważny moment – egzamin ósmoklasisty. Wiemy, że daliście z siebie wszystko i jesteśmy z Was bardzo dumni, że tak dojrzale i odpowiedzialnie podeszliście do wszelkich zaleceń i procedur. Mamy nadzieje, że wyniki, które uzyskacie spełnią Wasze oczekiwania i umożliwią Wam realizacje marzeń i planów. Wasi nauczyciele

W MAGICZNEJ KRAINIE

Uczniowie klasy 6a na lekcjach języka polskiego za sprawą Astrid Lindgren przenieśli się w baśniowe rejony Nangilimy i Nangijali. Poznali Dolinę Dzikich Róż i Zagrodę Jabłoni. Opisywali Lokrume i Sorokaste. Dopełnieniem lekturowych poszukiwań były prace plastyczne, które szóstoklasiści wykonali razem ze swoimi rodzicami. Tak powstała Kraina Radości, Kraina Zabawy oraz Kraina Wyobraźni. To wspaniała inauguracja … Dowiedz się więcej

DZIEŃ MAMY

Dzień 26 maja to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. W tym dniu wszystkie Mamy obdarowywane są szczególnymi dowodami miłości. Uczniowie klasy 1c nie zapomnieli o swoich Mamach. Chcąc im podziękować za miłość, poświęcenie, pomoc, uśmiech, ciepło i cierpliwość przygotowali krótki występ: Klasa 1b życzy wszystkim Mamom wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni … Dowiedz się więcej