Archiwum dnia: 18/11/2021

WYCIECZKA DO NIEPOŁOMIC

Pierwszy dzień jesieni uczniowie klasy III B powitali w Niepołomicach. Najpierw uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w salach na zamku.Uczniowie mogli  wysłuchać ciekawych informacji oraz przyjrzeć się z bliska zwierzętom żyjących na terenie Puszczy Niepołomickiej. Później uczestniczyli w interaktywnych zajęciach prowadzonych przez pracowników Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego. Mogli poznać między innymi mechanizmu następstwa dnia i nocy oraz zmian pór roku, powstanie i budowę Układu Słonecznego oraz jego miejsce w Galaktyce, budowę i ewolucję gwiazd. Dopełnieniem tym zajęć był seans w Planetarium. Pod sztucznym niebem trzecioklasiści mogli poznać zjawiska zachodzące na nocnym niebie. To było wspaniałe!

WYCIECZKA W PIENINY KLASY 4A I 7A

23 września 2021 r. uczniowie klasy 4a oraz klasy 7a udali się na wycieczkę w Pieniny.
Podziwiali zamek w Czorsztynie, spacerowali po zaporze w Niedzicy. Zwiedzili
średniowieczną warownię „Dunajec”. Słuchali niesamowitych opowieści, legendy

i anegdot o królach i możnowładcach. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń udali się do pijalni wód w Szczawnicy.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była wspaniała!!!

KLASA VI A NA ZIELONEJ SZKOLE

Uczniowie klasy VI A rozpoczęli nowy rok szkolny od wyjazdu na „zieloną szkołę” do
Poręby Wielkiej. Przepiękna okolica, w pobliżu mnóstwo atrakcji do zwiedzania i wiele
szlaków turystycznych. O różnorodny i atrakcyjny program pobytu zadbali opiekunowie z Domu Wczasów Dziecięcych oraz wychowawca klasy VI A.
Pierwsza wycieczka odbyła się do Chabówki, gdzie uczniowie zwiedzali Skansen Taboru Kolejowego. Następnie zmierzyli się z przeszkodami w parku linowym w Rabce. I choć była to trudniejsza wersja trasy, to wszyscy „spisali się na medal”, bo szybko i szczęśliwie dotarli do mety!
W kolejnym dniu największą atrakcją był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Tobołów.
Później była piesza wędrówka przez Suhorę do schroniska na Starych Wierchach. Cały czas można było podziwiać przepiękną panoramę Gorców. W następnych dniach były spacery szlakami wokół Poręby Wielkiej oraz zwiedzanie wystawy w ośrodku edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego. Atrakcji nie zabrakło również w godzinach wieczornych.
Organizowane były zajęcia sportowe, muzyczne i taneczne. Każdy mógł znaleźć coś
interesującego dla siebie i spróbować sił w organizowanych konkursach. W ostatnim dniu przed wyjazdem zwycięzcy tych turniejów otrzymali pamiątkowe dyplomy.
To był udany wyjazd! Na pamiątkę pozostaną wspomnienia i wspólne zdjęcia…

WYCIECZKA DO JAWOREK I SZCZAWNICY

15.09.2021 r. w piękny, słoneczny dzień uczniowie klasy 5a i 4c wybrali się wycieczkę do Jaworek i Szczawnicy. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru Wąwozem Homole do bacówki na Bukowinkach. Następnie byliśmy w Muzeum Pienińskim. Braliśmy udział w warsztatach: „Godła Szalayowskie”, na których zapoznaliśmy się z niezwykłą formą oznaczania domów w Szczawnicy w postaci godeł, które zawiesza się nad drzwiami domów. Każdy z uczestników zaprojektował i wykonał na drewnianych tabliczkach
własne godło. Kolejnym punktem wycieczki była Szczawnica. Byliśmy w Pijalni Wód Leczniczych, gdzie mogliśmy zakupić smaczne wody. Niektóre z nich miały bardzo ciekawe nazwy np. Helena, Magdalena, Jan, Józef, Józefina. W następnej kolejności wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Palenicę i wróciliśmy pieszo na dół. Na sam koniec kupiliśmy parę ładnych pamiątek i zjedliśmy pyszne lody.
To była wspaniała wycieczka.