Home » wydarzenia » Występ koła teatralnego „Uczniowie Bogusławskiego”

Występ koła teatralnego „Uczniowie Bogusławskiego”

Dnia 8 marca z okazji Dnia Kobiet koło teatralne „Uczniowie Bogusławskiego” przedstawiło społeczności szkolnej  aż trzy razy inscenizację pt. „ Pandora”. Autorka scenariusza  i reżyser  w jednej osobie –p. Anna Biernacka– przybliżyła uczniom  znany mit o najpiękniejszej kobiecie, którą zesłali bogowie  starożytnych Greków na ziemię. W postacie  śmiertelnych i  jednocześnie Olimpijczyków wcielili się bardzo  utalentowani  uczestnicy zajęć koła teatralnego. 

W skórę gromowładnego Zeusa i mądrego Prometeusza wszedł Konrad, jego brata Epimeteusza  i boga wojny zagrał Maciek, a  w  kulawego Hefajstosa  wcielił się Bartek  ( wszyscy chłopcy z klasy Va).

Jak przystało na  8 marca na scenie pojawiły  się  piękne  kobiety, a konkretnie utalentowane     uczennic e z klasy VIb:  zazdrosną Herę  i zapracowaną Demeter zagrała Oliwia , piękną i pomysłową Afrodytę – Weronika .W  postać  nieszczęśliwej w małżeństwie Persefony ,  mądrej Ateny  oraz  płomiennej Hestii  weszła wyjątkowo zdolna Martyna, a  przebiegłą Eris  zagrała Iza.  Na szkolnej scenie wystąpiły także dwie  odważne  pierwszoklasistki  – Gabrysia  oraz  Lena  ( uczennice kl. Ia). Pierwsza  zagrała trzygłowego Cerbera, a druga pełną wdzięku  Pandorę.

Historię tajemniczej piękności przysłanej   z Olimpu  śledził i objaśniał widzom  Mikołaj ( 6b) , który  oprócz roli  śmiertelnego  dziennikarza Wołoszańskiego zagrał  jeszcze  chrypiącego Hadesa  i  leczącego bogów Asklepiosa! Na scenie pojawiła się też na chwilę pani Anna Biernacka jako  Higieja.

Inscenizację uświetnił występ  uczennicy klasy VIb Gabrieli , która wykonała na klarnecie trzy ciekawe utwory muzyczne.

Celem  widowiska było  przypomnienie uczniom wiedzy o bohaterach mitologii oraz  wzbudzenie podziwu dla  rówieśników , którzy  cały czas rozwijają w murach  „80-tki” talenty  sceniczne. A trzeba przyznać , że są to prawdziwi pasjonaci teatru oraz  występów! Z ich inicjatywy koło działa i przygotowuje ciekawe inscenizacje!  Uczniowie sami  na zajęciach koła projektują  kostiumy, tworzą rekwizyty i elementy scenografii . Słowem ,  poznają  profesję nie tylko aktorów, ale wszystkich  ludzi   teatru, bowiem  „80-tka” to  kuźnia   prawdziwych  artystów !