Home » wydarzenia » Zakończenie projektów edukacyjnych „Technologie i matematyka z klasą”

Zakończenie projektów edukacyjnych „Technologie i matematyka z klasą”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas trzecich wzięli udział w projektach „Technologie z klasą ”  i „Matematyka z klasą” przygotowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci.  Uczniowie klasy III A  realizowali fascynujące lekcje o nowych technologiach, bezpieczeństwie w sieci i programowaniu. Dzieci rozwijały swoje kompetencje społeczne, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych.

Natomiast uczniowie klasy III B zgłębiali tajniki matematyki. Z każdymi kolejnymi zajęciami dostrzegali, że  „królowa nauk” towarzyszy  im w życiu codziennym, w kuchni, na podwórku, w sporcie.  W czasie lekcji poznawali również zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Biorąc udział w tym projekcie uczniowie rozwijali  umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, poznawali podstawowe pojęcia i działania matematyczne, korzystali z wiedzy matematycznej w codziennym życiu.

Te projekty potwierdzają, że nauka może być prawdziwą przygodą…