Home » wydarzenia » Pozdrowienia z Jastrzębiej Góry

Pozdrowienia z Jastrzębiej Góry

17 maja uczniowie klasy 8b i 8c rozpoczęli „zieloną szkołę” w Jastrzębiej Górze. To już piąty wspólny wyjazd tych klas, po raz  drugi do Jastrzębiej Góry. Przepiękna okolica, w pobliżu mnóstwo atrakcji do zwiedzania, 5 minut spacerem  do morza, dużo terenów zielonych oraz  pyszne jedzenie to atuty wybranego miejsca.

Wychowawcy zadbali o ciekawy i urozmaicony program.  Codziennie wyjście nad morze. W zależności od pogody opalanie się  lub  długie spacery po najbliższej okolicy, a wieczorem podziwianie zachodu słońca.  Był spacer do Lisiego Jaru,   Karwi,  latarni w Rozewiu i Władysławowa. Gdy podczas wędrówek brakowało słońca, a czasami kondycji i dobrego humoru,  pozytywnej energii dodawała wychowawczyni 8c z powiedzeniem „Ogień mi tam”. Po tych słowach nawet ci, którym „doskwierał problem wszechobecnego piasku”,  odzyskiwali siły i dziarsko maszerowali dalej, starając się dogonić panią Marzenkę.

 Z dalszych wycieczek uczniowie na pewno zapamiętają wycieczkę do Malborka i zwiedzanie zamku krzyżackiego, który jest największym zamkiem na świecie. Mnóstwo emocji dostarczyło wyjście do parku linowego we Władysławowie. Wszyscy uczniowie spisali się na medal i ukończyli rozpoczętą trasę w ekspresowym tempie. Pracujący tam instruktorzy stwierdzili, że radzili sobie  z przeszkodami na poziomie klas sportowych!

A to jeszcze nie wszystkie atrakcje. W sobotę kolejna wycieczka, tym razem  do Słowińskiego Parku Narodowego i „szaleństwa” na ruchomych wydmach…

Uczniowie stwierdzili, że „w Jastrzębiej Górze są najpiękniejsze zachody słońca i najpiękniejsza plaża”. Na pamiątkę pozostaną im wspomnienia i wspólne zdjęcia…