Idą Święta…….

Dnia 19XII , zgodnie z długoletnią tradycją „ 80-tki”, odbyło się spotkanie społeczności szkoły z jej byłymi pracownikami. Szczególnie miło było nam gościć nauczycieli :   p. Teresę Światłowską  ,wielkiego pasjonata muzyki, a zwłaszcza jazzu,  p. Stanisława  Florka i dwóch wuefistów ,  p. Tadeusza Pietrzaka oraz Jana Michniaka.

Wszystkim obecnym : emerytom , rodzicom , dzieciom, nauczycielom … świąteczne życzenia złożyła    pani dyrektor Anna Czerwińska – Starczyk ,  a głęboki sens Bożego Narodzenia  przybliżył   zebranym proboszcz mogilskiej parafii  Wincenty Zakrzewski.

Biesiadę wigilijną uświetnił występ dzieci z kl. IVb , które pod kierunkiem  katechetki p. Anny  Doniec i siostry Danuty  przygotowały piękne jasełka. Na scenie pojawiły się w gwiazdkowej  scenerii : zastępy aniołów , Święta  Rodzina  , pasterze z Tatr z owcami  oraz  trzej królowie  w purpurze i złocie . Młodzi i jednocześnie  bardzo utalentowani aktorzy  przypomnieli , zarówno dorosłym , jak i obecnym na biesiadzie dzieciom , zdarzenia sprzed 2000 lat. Zaśpiewali  w tradycyjnej aranżacji najbardziej znane polskie  kolędy . Widowisko bardzo się wszystkim podobało i otrzymało najwyższą ocenę publiczności – gromkie brawa .

Na uroczystości nie zabrakło harcerzy . Byli to członkowie szczepu Orogen .  Jak co roku , wnieśli w mury szkoły betlejemskie światło i przekazali ten niezwykły symbol grudniowych świąt  na ręce pani dyrektor . Po przełamaniu się opłatkiem Samorząd Uczniowski z p. Jadwigą Lipińską zaprosił  wszystkich do stołu na czerwony barszczyk . Był czas na  refleksje, wspomnienia  …

20XII odbyły się wigilie klasowe , czyli  wspólne kolędowanie, życzenia , poczęstunek w salach . Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i dużą kulturą obejrzeli jasełka , także nie szczędzili aktorom z IVb  braw . Dzień upłynął w ciepłej , niemal rodzinnej atmosferze.

Jak najwięcej takich  dni jak ten, chwil autentycznej   integracji i prawdziwej  życzliwości,  życzymy zarówno  Uczniom , jak i Wszystkim Sympatykom  Szkoły Podstawowej nr 80 w  nadchodzącym 2014 roku!                                                                                                                                                                                                     Pracownicy