INFORMACJA DOTYCZĄCA LOKALNEGO PROGRAMU OSŁONOWEGO „PIERWSZY DZWONEK” dla rodzin wielodzietnych 3+ w roku szk. 2015/2016

Szanowni Państwo!
Jeśli macie troje lub więcej dzieci, z których przynajmniej jedno w roku szk. 2015/2016 rozpocznie lub będzie kontynuować naukę w szkole (podstawowej, gimnazjum, lub szkole ponadgimnazjalnej), a dochód w Waszej rodzinie nie przekracza kwoty 684zl (netto) na osobę, możecie skorzystać z możliwości uzyskania dofinansowania zakupów artykułów edukacyjnych, a w szczególności zakupu podręczników w ramach programu „Pierwszy Dzwonek”.
Rodziny chcące uzyskać taką pomoc, powinny w terminie do 5 lipca 2015r. złożyć osobiście wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (właściwym ze względu na miejsce zamieszkania).
Podstawą przyznania pomocy jest złożenie wniosku i oświadczenia (wzory do pobrania na stronie http://www.mops.krakow.pl/aktualnosci/2015/06/pierwszy-dzwonek-dla-uczniow-z-rodzin-wielodzietnych-3) . Na tej stronie zamieszczone są również szczegółowe informacje dot. programu „Pierwszy dzwonek”
Do rozliczenia uzyskanej pomocy będą kwalifikowane wydatki poniesione przez rodziców w okresie od 1 czerwca do 30 września. Wsparcie udzielane będzie jednorazowo w kwocie do 120 zł na ucznia.