Program edukacji finansowej „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”

Projekt finansowy - 1

Klasy pierwsze pod kierunkiem Iwony Król – Mazur oraz Tatiany Muszyńskiej – Kwiecień przystąpiły w tym roku do programu edukacji finansowej „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, który go współfinansuje.

Celem głównym projektu jest wdrożenie programu edukacji finansowej (zgodnego z podstawą programową) autorstwa: Prof. dr hab. Małgorzaty Żytko (Uniwersytet Warszawski), dr Aliny Kalinowskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski),Ewy Kruk (SKEF), przeznaczonego dla wybranych w drodze rekrutacji klas pierwszych etap wczesnoszkolny.
Projekt będzie realizowany w latach szkolnych 2017-2019 w oparciu o przygotowane materiały dydaktyczne: pakiet dla ucznia i poradnik dla nauczyciela.

Cele edukacji ekonomicznej – czyli jakie
umiejętności i postawy chcemy rozwijać u dzieci?

Projekt finansowy - 2

Treści edukacji ekonomicznej – obszary wiedzy w projekcie:

Projekt finansowy - 3

Bardzo ważnym elementem realizacji projektu jest zagospodarowanie przestrzeni w klasie: ustawienie ławek i innych mebli w sposób umożliwiający pracę w grupach (wykorzystywany także podczas innych zajęć), przygotowywanie miejsc inicjujących tematykę finansową, odzwierciedlających realne sytuacje finansowe.

Projekt finansowy - 4

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych aktualnych działań w projekcie na stronie szkoły.