Archiwum miesiąca: listopad 2013

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada 2013r. nasi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Pluszowe zabawki były najważniejszymi gośćmi w naszej szkole.

Uroczysty dzień rozpoczął się od korowodu Misiów w rytm muzyki. Uczniowie zostali zapoznani z historią pluszowej maskotki. Poznaliśmy imiona każdego z nich, dowiedzieliśmy się co lubią robić. Uświadomiliśmy sobie, że są niezastąpioną zabawką. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o bajkowych Misiach. Odbył się także konkurs wiedzy o naszych przytulankach.

Chcieliśmy naszym „pluszakom” bardzo podziękować za to, że są razem z nami. Specjalnie z okazji Dnia pluszowego misia wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Miś”.

Bardzo dziękujemy naszym pluszowym zabawkom za tak cudowny dzień.

Klub Bezpiecznego Puchatka

logo_KBPNajbliższy tydzień będzie wielkim sprawdzianem z wiedzy o bezpieczeństwie – startuje Wielki Test Bezpieczeństwa! Wszystkie pierwszaki z naszej szkoły będą brać w nim udział. Wystarczy odpowiedzieć na 15 pytań, by sprawdzić, jaką wiedzę na temat bezpieczeństwa mają dzieci. Test jest jednocześnie formą zabawy i sprawdzenia, co dzieci już wiedzą o bezpieczeństwie, a jakie tematy należy jeszcze z nimi omówić.

Przygotowania do testu trwały od września. Wszystkie dzieci uczyły się jak bezpiecznie zachowywać się w szkole, w drodze do szkoły i w domu.

Zapraszamy i trzymamy kciuki za wszystkich Pierwszoklasistów! Jesteśmy przekonani, że wiedza dzieci na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Obchodzimy Święto Niepodległości

Uczniowie klas IV – VI uczcili tegoroczne Święto Niepodległości okolicznościowym apelem przygotowanym przez klasy 6b i 5b pod kierunkiem wychowawców Pani Marzeny Orłowskiej i Pani Krystyny Pędrackiej.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Starczyk – Czerwińska.

Powitała na uroczystości Wiceprezydenta Miasta Krakowa – Pana Tadeusza Matusza, który przyjął nasze zaproszenie na akademię.

W trakcie programu artystycznego uczniowie przedstawili ważne wydarzenia z okresu 123 lat niewoli, historię walk Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Aktorom z klasy 6b i 5b towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem Pani Eweliny Kozak, który śpiewał pieśni legionów polskich. W drugiej części spotkania wystąpił zespół Promyki Krakowa, działający przy Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza pod kierunkiem Pani Romy Doniec – Krzemień. Artyści wystąpili w strojach ludowych z różnych regionów Polski.  Zagrali i zaśpiewali pieśni patriotyczne, a Pani Roma opowiedziała, jakie znaczenia miały one dla narodu polskiego, dla jego kultury, języka i tradycji.

Dla uczniów naszej szkoły była to niezapomniana lekcja o patriotyzmie Polaków.

Klasy trzecie zaprosiły swoich młodszych kolegów do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Śpiewanie poprzedził występ ułanów w kolorowych czapkach. Uczniowie recytowali wiersze o symbolach narodowych. W ten sposób uczyli się historii Polski. Wspólnie z nauczycielami postanowili powtórzyć tę lekcję dla dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Natomiast uczniowie klas pierwszych i drugich oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w galowych strojach, udekorowani kotylionami w barwach narodowych obejrzeli krótką prezentację multimedialną, która zapoznała ich z genezą tego Święta. Poznali też najistotniejsze fakty z historii Polski. Z ogromnym zaangażowaniem odśpiewali przygotowane na ten dzień Pieśni Legionowe.

CHCĘ I MOGĘ POMÓC!

Pod takim hasłem w Tygodniu Misyjnym 20 – 27.10.2013 r., uczniowie naszej szkoły należący do Ogniska Misyjnego, jak co roku zorganizowali zbiórkę pieniężną na pomoc w nauce dzieciom z Kamerunu  (w Afryce).
Kolędnicy 1Chętni uczniowie mogli złożyć swój dar, rezygnując z zakupu dla siebie np.: lizaka, batonika itp., by w ten sposób pomóc swoim rówieśnikom, którzy ze względu na brak środków finansowych nie mogą podjąć nauki w szkole. Zebrane ofiary wyniosły 201 złotych i zostały przekazane na ręce Wikarii Generalnej Siostry  Jany Przetak, Koordynatorki Misyjnej w Polsce ze Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krakowie. Pieniądze te zostaną przesłane  w odpowiedniej walucie do Kamerunu.

Wyrażamy wdzięczność w imieniu małych Afrykańczyków i swoim, za dar serca – Uczniom i ich Rodzicom oraz Gronu Pedagogicznemu – za wszelkie przejawy solidarności z potrzebującymi naszej pomocy.

s. M. Annes wraz z dzielnymi Misjonarzami

ze Szkoły Podstawowej Nr 80.

Kolędnicy