Archiwum dnia: 11/03/2019

WIZYTA W CENTRUM KONGRESOWYM ICE KRAKÓW

8 marca – w Dzień Kobiet – klasa 8a wybrała się na musical „Hejt MADE”.

Spektakl poruszał bardzo ważny problem współczesnej młodzieży – uzależnienie od internetu i mediów społecznościowych, ukazywał pułapki wirtualnego świata, sposób budowania więzi międzyludzkich. Po jego obejrzeniu, nikt nie pozostał obojętny. Jedni byli wzruszeni, drudzy rozbawieni, ale na pewno wszyscy zachwyceni  profesjonalizmem młodych aktorów, niezwykłymi  pomysłami inscenizacyjnymi oraz prostym  i ujmującym  scenariuszem. Niewątpliwie przekaz spektaklu pozostanie z ósmoklasistami   na dłużej, a słowa piosenek zapadną w pamięci. Jeszcze podczas drogi powrotnej niektórzy wciąż nucili  pod nosem: „Na życie nie ma aplikacji…”

Występ koła teatralnego „Uczniowie Bogusławskiego”

Dnia 8 marca z okazji Dnia Kobiet koło teatralne „Uczniowie Bogusławskiego” przedstawiło społeczności szkolnej  aż trzy razy inscenizację pt. „ Pandora”. Autorka scenariusza  i reżyser  w jednej osobie –p. Anna Biernacka– przybliżyła uczniom  znany mit o najpiękniejszej kobiecie, którą zesłali bogowie  starożytnych Greków na ziemię. W postacie  śmiertelnych i  jednocześnie Olimpijczyków wcielili się bardzo  utalentowani  uczestnicy zajęć koła teatralnego.

W skórę gromowładnego Zeusa i mądrego Prometeusza wszedł Konrad, jego brata Epimeteusza  i boga wojny zagrał Maciek, a  w  kulawego Hefajstosa  wcielił się Bartek  ( wszyscy chłopcy z klasy Va).

Jak przystało na  8 marca na scenie pojawiły  się  piękne  kobiety, a konkretnie utalentowane     uczennic e z klasy VIb:  zazdrosną Herę  i zapracowaną Demeter zagrała Oliwia , piękną i pomysłową Afrodytę – Weronika .W  postać  nieszczęśliwej w małżeństwie Persefony ,  mądrej Ateny  oraz  płomiennej Hestii  weszła wyjątkowo zdolna Martyna, a  przebiegłą Eris  zagrała Iza.  Na szkolnej scenie wystąpiły także dwie  odważne  pierwszoklasistki  – Gabrysia  oraz  Lena  ( uczennice kl. Ia). Pierwsza  zagrała trzygłowego Cerbera, a druga pełną wdzięku  Pandorę.

Historię tajemniczej piękności przysłanej   z Olimpu  śledził i objaśniał widzom  Mikołaj ( 6b) , który  oprócz roli  śmiertelnego  dziennikarza Wołoszańskiego zagrał  jeszcze  chrypiącego Hadesa  i  leczącego bogów Asklepiosa! Na scenie pojawiła się też na chwilę pani Anna Biernacka jako  Higieja.

Inscenizację uświetnił występ  uczennicy klasy VIb Gabrieli , która wykonała na klarnecie trzy ciekawe utwory muzyczne.

Celem  widowiska było  przypomnienie uczniom wiedzy o bohaterach mitologii oraz  wzbudzenie podziwu dla  rówieśników , którzy  cały czas rozwijają w murach  „80-tki” talenty  sceniczne. A trzeba przyznać , że są to prawdziwi pasjonaci teatru oraz  występów! Z ich inicjatywy koło działa i przygotowuje ciekawe inscenizacje!  Uczniowie sami  na zajęciach koła projektują  kostiumy, tworzą rekwizyty i elementy scenografii . Słowem ,  poznają  profesję nie tylko aktorów, ale wszystkich  ludzi   teatru, bowiem  „80-tka” to  kuźnia   prawdziwych  artystów !