Archiwum dnia: 15/02/2016

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy.
We wtorek 9 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY, w której uczestniczyli uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.
Na ten dzień stołówka szkolna zamieniła się w salę balową, udekorowaną w serpentyny i balony.
Uczniowie klas młodszych licznie przybyli w pięknych, pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie z bajek.

Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez wodzireja, wszyscy bawili się doskonale.
Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

Gratulujemy zwycięzcom Konkursu Alfik Humanistyczny!

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskich Konkursach : Alfik Humanistyczny oraz Alfik Matematyczny.
Konkursy te pozwalają diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, pomagają odkrywać ich uzdolnienia oraz talenty. Motywują uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.
Bardzo miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych w konkursach osób, znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

KATEGORIA KLAS DRUGICH:
• Maciej Wojtoń – klasa II – uzyskanie dyplomu uznania za bardzo dobry wynik w konkursie (88,3%)
• Jakub Michalik- klasa II– uzyskanie dyplomu uznania za bardzo dobry wynik w konkursie (85,8%)
• Lena Sokołowska – klasa II – uzyskanie dyplomu uznania za dobry wynik w konkursie (78,8%)

KATEGORIA KLAS TRZECICH:

• Natalia Machowska – klasa III a – uzyskanie dyplomu uznania za bardzo dobry wynik w konkursie (89,2%)
• Mikołaj Bartnikowski – klasa III a– uzyskanie dyplomu uznania za bardzo dobry wynik w konkursie (89,2%)
• Martyna Malinowska – klasa III b– uzyskanie dyplomu uznania za bardzo dobry wynik w konkursie (88,3%)
• Bartłomiej Baranowski – klasa III b– uzyskanie dyplomu uznania za dobry wynik w konkursie (79,8%)

KATEGORIA KLAS CZWARTYCH:
• Iga Szumilas- kl. IV b– uzyskanie dyplomu uznania za bardzo dobry wynik w konkursie (90%)
• Milena Szaraniec – kl. IV b– uzyskanie dyplomu uznania za bardzo dobry wynik w konkursie (83,3%)
• Alicja Zięba – kl. IV b– uzyskanie dyplomu uznania za dobry wynik w konkursie (77,8%)
KATEGORIA KLAS PIĄTYCH:
• Dominika Ludwig – kl. V a– uzyskanie dyplomu uznania za najlepszy wynik w szkole w kategorii klas piątych

KATEGORIA KLAS SZÓSTYCH:

• Natalia Łachman – kl. VI b– uzyskanie dyplomu uznania za najlepszy wynik w szkole w kategorii klas szóstych
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach, a szczególnie tym, którzy zostali nagrodzeni. Życzymy wielu sukcesów w kolejnych edycjach „Alfików”.

Gratulujemy zwycięzcom Konkursu Alfik Matematyczny!

25 listopada 2015r. odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.
W matematycznej rozgrywce wzięło udział 5818 uczniów z województwa małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowało 44 uczniów w klas I – VI.
Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w województwie.
• Emil Sarota z klasy IV b zajął 62 miejsce, w nagrodę darmowy udział w Konkursie MAX 2016.
• Andrzej Węglarczyk z kalsy II a zajął 81 miejsce oraz dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie,
• Mikołaj Bartnikowski z klasy III a zajął 72 miejsce oraz dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie
• Jakub Michalik z klasy II a zajął 170 miejsce oraz dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w nauce.
Szczegółowe wyniki pozostałych uczestników są dostępne u nauczycieli matematyki i wychowawców.

Brawo! To bardzo duże osiągnięcia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Romeo i Julia inaczej

Dnia 12 lutego podczas 4 lekcji , tj. na godzinie wychowawczej , uczniów klas IV , V i VI odwiedziło w salach koło teatralne z opiekunką , p.A.Biernacką.Celem wizyty było zaprezentowanie klasom krótkiej inscenizacji walentynkowej pt. ” Romeo i Julia inaczej”. Młodzi aktorzy wcielili się w role postaci sprzed 450 lat stworzone przez W.Szekspira. Sam autor doszedł jednak do wniosku ,że w XXI wieku jego dramat musi się skończyć szczęśliwie, i tak też się na oczach przejętej losem zakochanych publiczności stało. Romek i Julka w asyście Amorka stanęli na ślubnym kobiercu! Publiczność włączona w walentynkową pocztę bohaterów dobrze się bawiła i brawami podziękowała za ciekawe wrażenia!