Archiwum miesiąca: maj 2018

65 lat Szkoły 80

23 kwietnia 2018 r był dla Nas szczególnym dniem.

Świętowaliśmy Jubileusz Naszej Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Mogile. Później barwny korowód ruszył ulicami Nowej Huty do Teatru Ludowego w którym zaplanowano dalsza część jubileuszu.

Do wspólnego świętowania dyrekcja szkoły zaprosiła wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli m. In.: wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa p. Sławomir Pietrzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Anna Korfel – Jasińska, radna Miasta Krakowa Teresa Kwiatkowska, przedstawiciele Rady Dzielnicy XVIII z wiceprzewodniczącym Józefem Szubą, przedstawiciele Straży Miejskiej, MOPS-u oraz wielu instytucji związanych ze szkołą oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.  Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna uzupełniona o grono absolwentów i emerytowanych nauczycieli.Po życzeniach przyszedł czas na wyjątkowy spektakl i przepyszny tort.

Ponad setka uczniów w niebanalny sposób przedstawiła zebranym historię powstania szkoły połączoną z historią napisania przez patrona szkoły  Wojciecha Bogusławskiego utworu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki j. polskiego i nauczycielka muzyki w oparciu o …legendę, której autorką jest uczennica SP 80 Ola Bania.

Oto relacja z tego święta okiem Telewizji Kraków.

Pionierka edukacji w Nowej Hucie ma 65 lat   –  skrót  uroczystości w Teatrze Ludowym

Magiczny  Kraków  – informacja o jubileuszu  65 lecia naszej Szkoły   

https://telewizja.krakow.pl/?videos=pionierka-edukacji-w-nowej-hucie-ma-65-lat

http://krakow.pl/aktualnosci/219578,34,komunikat,pionierka_edukacji_w_nowej_hucie_ma_65_lat.html

 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

We wtorek – 22 maja – odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką”, na których gościliśmy Przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Tym razem dzieci stanęły przed wielkim wyzwaniem – musiały zdjąć zaklęcie rzucone przez złego czarodzieja na baśniową krainę. Aby można było osiągnąć sukces, należało wykonać szereg zadań prowadzących do tego celu. Między innymi Dzieci musiały: odnaleźć ukryte przez złego czarodzieja baśniowe przedmioty, wziąć udział w baśniowym kole fortuny, zatańczyć taniec Pszczółki Mai oraz taniec w rytm angielskiej piosenki o groźnym lwie. Kolejnym poleceniem skierowanym do dzielnych Przedszkolaków było odgadnięcie tytułu prezentowanej przez naszych uczniów baśni oraz wskazanie fragmentów, które są niezgodne z prawdą. Odważni Goście z łatwością uporali się ze wszystkimi problemami i dzięki nim w baśniowej krainie zapanował ład i prządek.

Po wyczerpujących zadaniach, przyszedł czas na poczęstunek i podsumowanie.  Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom, które systematycznie uczęszczały  na zajęcia z cyklu „Wtorki z 80-tką” i wręczyła nagrody.

 Wszyscy życzyli sobie radosnych i udanych wakacji.

Cieszymy się, że dzielne Przedszkolaki już we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach jako uczniowie naszej szkoły.

Do zobaczenia!

Wspomnienia z zielonej szkoły klas 6a i 6b

Krótkie wspomnienia  pobytu i atrakcji z Zielonej Szkoły  na której były  w dniach od 7 maja  do  16 maja
klasy 6a i 6b  z opiekunami.

Po przyjeździe do Ośrodka Rehabilitacyjno -Wypoczynkowego FAMA-STA w Mrzeżynie  było zakwaterowanie , zapoznanie z regulaminem ośrodka , pogadanka na temat kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w budynku,  ustalenie wspólnie regulaminu zielonej szkoły i ogłoszenie konkursu czystości.

Odbyły się całodzienne wycieczki autokarowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów a tam: spacer Aleją Gwiazd, wejście na molo, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego • Świnoujście : przeprawa promowa z wyspy Wolin na Uznam, zwiedzanie fortu Gerharda Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie latarni morskiej. • Wapnica: Jeziorko Turkusowe.  Po wycieczce czas na rozgrywki sportowe – Piłka nożna.  Odbyliśmy  też wiele pieszych wycieczek brzegiem morza  jedną z nich była  wycieczka  do Rogowa • Zwiedzanie fortu Muzeum Lotnictwa i Zabytków Militarnych Pobyt na plaży • Siatkówka plażowa. Tor przeszkód z wykorzystaniem naturalnych form terenu. Mecz piłki ręcznej chłopcy kontra dziewczynki . Dbaliśmy o zdrowie i chodziliśmy na .Inhalacje. Wieczorny spacer brzegiem morza –podziwiamy zachód słońca.

Kolejna wycieczka autokarowa do Kołobrzegu. • Zapoznanie z historią miasta • Zwiedzanie Bazyliki konkatedralnej • Zwiedzanie Muzeum Oręża Wojska polskiego • Obejrzenie pomnika Zaślubin Polski z Morzem, wejście na molo • Spacer parkiem nadmorskim, muszla koncertowa • Dziki Zachód Zieleniewo- gry i zabawy rekreacyjne

Wycieczka piesza do Dźwirzyna • Spacer do portu , przystań jachtowa, windsurfingowa • Ćwiczenia ogólnorozwojowe w terenie- ścieżka zdrowia . Gra terenowa. Indywidualny turniej tenisa stołowego . Wieczorny spacer nad morze.

Wielką  atrakcją była  wycieczka rowerowa  i  Park linowy ,,Gibon” Wszyscy bardzo ambitnie walczyli ze swoimi słabościami i lękiem. Ostatni spacer po okolicy. Zakup pamiątek. .Podsumowaliśmy  konkursy i odbyło się wręczenie nagród . A na koniec pożegnalna dyskoteka. Pozostaną wspaniałe wspomnienia.

Galeria wspomnień:

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Bardzo miło nam Państwa poinformować, że nasi uczniowie  odnieśli kolejne sukcesy w prestiżowym konkursie, jakim jest  Matematyczny Kangur.

W tym roku w regionie krakowskim do konkursu przystąpiło ponad 26 tysięcy uczestników. Zmagali się oni z zadaniami, o bardzo wysokim stopniu trudności.

 Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujący laury:

Oliwia Batko – wynik bardzo dobry w kategorii Maluch

Nadia Wielgus – wyróżnienie w kategorii Maluch

Kamil Juraszczyk – wyróżnienie w kategorii Maluch

Iga Szumilas – wyróżnienie w kategorii Beniamin

Szymon Sadowski – wyróżnienie w kategorii Kadet

 

Jesteśmy z Was dumni!

Gratulujemy!

Znamy już wyniki konkursu przyrodniczego „Świetlik”!

Po raz kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” organizowanym przez Fundację Młodych Odkrywców  w Krakowie. Była to jego XI edycja. Honorowy patronat nad nim objęli: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie. Jego nowatorska formuła uświadamia dzieciom, że wszystko co dzieje się w naturze, domu, szkole, środowisku, można naukowo wyjaśnić. Każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Doświadczenia, które przeprowadzają dzieci w warunkach szkolnych i domowych, pozwalają m.in. na ciekawe i kreatywne spędzenie czasu.

Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy raz wzięli udział w Świetliku, który przebiega zawsze w dwóch etapach. Etap przygotowawczy polega na przeprowadzeniu przez uczestników zestawu doświadczeń konkursowych, a zadaniem etapu drugiego jest poprawne rozwiązanie testu finałowego.

W tym roku szkolnym wszystkie dzieci pisały test 13 marca. Aż  59 uczniów z klas I-VII, przystąpiło do rozwiązywania zadań.

A oto wyniki tegorocznych zmagań :

W klasach I-III nagrody w postaci wyróżnień zdobyli:

 Szczepan Maj z klasy 1a

Zuzanna Małek z klasy 1a

Gabriela Szczupacka z klasy 1a

Oliwia Żarczyńska z klasy 1a

Oliwia Batko z klasy 3b

Małgorzata Chojnacka z klasy 3b

Magdalena Halek z klasy 3b

Tymoteusz Pietras z klasy 3b

Arkadiusz Sarota z klasy 3b

Nadia Wielgus z klasy 3b

W starszych klasach wyróżnienie otrzymał:  Emil Sarota z klasy 6b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej !

Z wizytą w Zakładzie Termicznego Przetwarzania Odpadów

Uczniowie klasy II b w tym roku szkolnym uczestniczą w projekcie Akademia Młodego Krakowianina. 8 maja zwiedzili Ekospalarnię. Do tego zakładu trafiają zmieszane odpady komunalne- z których wyodrębniono surowce wtórne. Dzieci mogły zapoznać się z procesem technologicznym zakładu: produkcją energii elektrycznej i cieplnej oraz aspektami ochrony środowiska.

III miejsce w mini piłce ręcznej Krakowskiej Olimpiady Młodzieży

8 maja 2018 r. uczennice naszej szkoły zajęły III  miejsce  w Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Reprezentacja szkoły:

  • Iga Jajeśnica
  • Ksenia Łyko
  • Weronika Chytrzyńska
  • Natalia Machowska
  • Aleksandra Michno
  • Sandra Wiatrak
  • Oliwia Koziołek
  • Natalia Kryza
  • Julia Rajczyk
  • Dominika Skóra
  • Amelia Woźniak
  • Iga Szumilas
  • Eliza Żurad

Serdecznie gratulujemy !

Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  W czwartek 27 kwietnia uczniowie starszej grupy wiekowej spotkali się na uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Z programu przygotowanego przez klasy 4a i 4b zebrani dowiedzieli się z czyjej inicjatywy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia.   Uczniowie recytowali teksty opowiadające o trudnej sytuacji gospodarczo – politycznej Polski w drugiej połowie XVIII wieku i nadziejach Polaków, które  wiązały się ze zmianami wprowadzanymi przez konstytucję. Opowiadali czym dla naszych przodków była wolność, naród, ojczyzna, i co te pojęcia znaczą dla nas dzisiaj. W wykonaniu klas czwartych radośnie zabrzmiały piosenki „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.  Na zakończenie spotkania wszyscy  widzowie zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Tatianę Muszyńską – Kwiecień do  aktywnego uczestnictwa w obchodach tego święta organizowanych w naszym mieście.