Żywa lekcja historii

Dnia 21.09.2016r w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii ” Od Napoleona do niepodległości”. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach.  Prowadzący lekcję  przebierali uczniów w  stroje z epoki, zachęcali do prowadzenia  dialogów, używania  gwary  i czynnego udziału  w  scenkach przedstawiających  zachowania wojskowych i powstańców. [print_gllr id=5228]

2 Bieg Charytatywny Młodych

W sobotę 17.09.2016r. 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział  w 2 Biegu Charytatywnym  Młodych organizowanym przez fundację ,,Sport Generacja” sponsorowanym przez PKO Bank Polski. Głównym celem tej akcji jest zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Każdy uczeń otrzymał  pakiet startowy – koszulkę, wodę do picia i zdrową przekąskę. Pierwszą konkurencją był bieg integracyjny na … Dowiedz się więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w czwartek 1 września 2016r. w sali gimnastycznej: – dla klas I, II i III o godz. 9.30 – dla klas IV, V i VI o godz. 10.30

Sukces szóstoklasistów w konkursie „PRAWO I MY”

20 czerwca 2016r. w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbył się finał XV edycji konkursu „Prawo i MY”. Uczestniczyło w nim 17 trzyosobowych zespołów uczniów klas VI, które w półfinałach zajęły czołowe miejsca w każdym z 4 oddziałów Straży Miejskiej w Krakowie. Celem konkursu było przede wszystkim poszerzenie wiedzy uczniów na temat obowiązujących przepisów prawa, … Dowiedz się więcej

Wyniki konkursu plastycznego „Tata jest potrzebny”

W czerwcu 2016 r. w naszej szkole, z okazji zbliżającego się Dnia Ojca zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Tata jest potrzebny”. Adresowany był on do uczniów klas drugich. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Jury  wyróżniło prace 3 uczniów, biorąc pod uwagę:  walory artystyczne pracy,  staranność wykonania, kolorystykę, oryginalność,  kompozycję      i proporcje. Nagrodzeni uczniowie to : 1 … Dowiedz się więcej

Plenerowy festyn artystyczno-sportowy z udziałem przedszkolaków

W  czwartek 16 czerwca br. na terenie nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego naszej szkoły, zorganizowany został festyn artystyczno-sportowy dla przedszkolaków. Nasi mali goście wraz z wychowawcami z Przedszkoli nr 46, 88 i 94 oraz dzieci uczęszczające do szkolnej „zerówki” chętnie i aktywnie włączyli się we wszystkie przygotowane zabawy i zajęcia. Dzieci mogły przez chwilę być malarzami, którzy … Dowiedz się więcej

Sukces Julii Bazylińskiej w konkursie plastycznym „(Prze)Moc w rodzinie”

31 maja 2016r. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „(prze)MOC W RODZINIE”. Jego organizatorem był Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 działający w ramach Zespołu Dyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Rada Dzielnicy XVIII. W konkursie mogli brać udział uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wspólnie ze swoimi najbliższymi członkami rodzin (rodzicami, rodzeństwem). Na konkurs … Dowiedz się więcej

Sejmik Ekologiczny „Jedz odpowiedzialnie”

Grupa uczniów, reprezentujących naszą szkołę w dniu 2 czerwca wzięła udział w XXIV Sejmiku Ekologicznym „Jedz odpowiedzialnie”, który odbył się w Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej „Marchewka Bistro” w NCK. Organizatorami byli ZSOJ nr 5 w Krakowie oraz Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Przygotowując się do sejmiku, uczniowie co najmniej przez 7 dni musieli kontrolować ile i … Dowiedz się więcej

Rowerem do szkoły – Projekt STARS

Projekt STARS, który już drugi rok realizujemy w naszej szkole przynosi uczniom wiele korzyści. Liczne działania w ramach projektu przyczyniły się do zwiększenia liczby uczniów dojeżdżających do szkoły rowerem. Uczniowie podczas zajęć w ramach projektu uczestniczyli w konkursach, wybierali najciekawsze logo rowerowej szkoły, malowali podkoszulki i trampki, poznawali znaki drogowe oraz zasady poruszania się po … Dowiedz się więcej

W świecie baśni Andersena

Dnia 06 czerwca klasy czwarte zaprezentowały społeczności uczniowskiej lekcję przeprowadzoną metodą projektu. Do tego przedstawienia czwartoklasiści przygotowywali się kilka tygodni. Uczniowie zaprosili przybyłych gości do „Muzeum pamiątek po H. Ch . Andersenie”. Można było podziwiać „eksponaty” oraz usłyszeć ich krótką historię. Było więc piórko, które zgubiło Brzydkie Kaczątko, zapałki sprzedawane przez dziewczynkę z zapałkami, skorupka … Dowiedz się więcej

Wyniki konkursu kaligraficznego dla uczniów klas drugich

30 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs „I Ty możesz zostać mistrzem kaligrafii”. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas drugich.  Celem konkursu było: rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci, rozwijanie umiejętności pięknego pisania piórem; doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, estetycznego pisma; rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego; uwrażliwiania na piękno pisma odręcznego;rozwijanie … Dowiedz się więcej

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Dnia 2 czerwca 2016 r. odbyła się impreza promująca czytelnictwo. Dziadkowie, rodzice, nauczyciele i uczniowie klas pierwszych i drugich czytali i uważnie słuchali fragmentów ulubionych książek. W oparciu o nie rozwiązywali krzyżówki, wykonywali ilustracje oraz malowali plakaty z hasłami reklamującymi czytanie. Mieli również okazję zobaczyć na wystawie najstarsze ( z lat 40,50, 60- tych XX … Dowiedz się więcej